Meyve Suyu Dolum Makinesi

meyvesuyu-dolum-makinesi

Meyve suyu dolumu için nozullar 80-90 C° dolum yapabilecek şekilde dizayn edilmiş olup debi ayar sistemlidir. Meyve suyunun soğumaması için devamlı sirküle edilmesi sağlanmıştır.

Twister Konveyör
 
Hattan gelen sıcak dolum yapılmış meyve suyu şişelerinin soğuk olarak vidalanmış kapaklarınada aynı ısının iletilmesi amacıyla (kapak sterilizasyonu)Şişelerin 90° yatırılıp minimum 30 saniye müddetle (+ , -)10° sallanması işlemini yapan lastik paletli lineer konveyördür.Boyu kapasiteye göre min 6 m’den maksimum 15 metreye kadar değişkendir.Hiçbir yara gerek kalmadan 0,25 lt’den 1-lt’ ye kadar şişe ölçülerine uygundur.
 
Soğutma Tüneli
 
Sıcak Dolum Yapılmış Meyve Suyu şişelerine su ile durulama yaparak soğutan hasır bantlı tüneldir.kapasiteye göre boyu 7 metreden 15 metreye kadar değişebilmektedir.Sirkülasyon yapılarak duşlamaya geri gönderilir.Hasır bantlı konveyör giriş ve çıkışı her türlü çap ve boydaki şişelere uygundur.
 
Akümülasyon Tablası
 
Şişeleri üzerinde biriktirmek ve harcamak suretiyle bulunduğu hattın iki ucundaki ana makinelerde meydana gelebilecek duraklamalardan olumsuz etkilenmemeleri için hattın devamlı akışını sağlayan tam otomatik döner tabladır. Giriş hattından serbestçe tabla üzerine gelen şişeler yine tabla kenarından dolaşarak çıkış hattına giderler.Biriktirme esnasında tablanın ortasında bulunan yay kapanarak şişelere yer açar. Yay serbest kaldığında ise bir havalı amortisör ile şişeleri devirmeden tablanın çevresine çıkış hattına gönderir. Max 1,5 metre çapındaki bu akümülasyon tablası hiçbir ayara gerek kalmadan bütün şişe ölçülerine uygundur.

Müşteri taleplerine ve doldurulacak ürünün çeşitliliğine göre farklı kapasite çözümlerimiz için bizimle irtibata geçiniz.